mehrema
26 اسفند 1401 - 23:39

نماینده رهبری: مردم آثار گشایش‌های سیاسی اخیر را خواهند دید

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به گشایش‌های سیاسی اخیر در حوزه مسائل بین‌المللی گفت: مردم سال آینده آثار گشایش‌های سیاسی را در کاهش مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها مشاهده خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایوانکی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان که به بخش ایوانکی در شهرستان گرمسار سفر کرده است، بعدازظهر امروز در بدو ورود به ایوانکی با حضور در گلزار مطهر شهدای این شهر، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی، به مقام شامخ شهدای عظیم‌الشأن ایوانکی ادای احترام کرد.

وی سپس در آستان مقدس امامزاده عاقب (ع) ایوانکی حضور یافت و ضمن زیارت این امامزاده، از این بقعه تاریخی بازدید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در جمع شماری از مردم ایوانکی با تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال نو گفت: خداوند متعال همه ساله در پایان زمستان، رستاخیزی را در بهار به نمایش می‌گذارد که در این موضوع برای خردمندان، نشانه‌های مهمی از رحمت الهی و عظمت خداوند نهفته است.

مطیعی با اشاره به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن افزود: هر چیزی بهاری دارد که بهار قرآن کریم، ماه مبارک رمضان بوده و خوشبختانه بهار قرآن در سال جدید با بهار طبیعت همراه شده است.

وی با یادآوری بخش‌هایی از خطبه شعبانیه از رسول اکرم (ص) گفت: نبی مکرم اسلام (ص) در خطبه شعبانیه در بیان فضایل ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه برکت، رحمت و مغفرت توصیف فرموده‌اند و امیدواریم خداوند متعال، توفیق شرکت در میهمانی خود را به همه ما عطا فرماید.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به گشایش‌های اخیر سیاسی در حوزه مسائل بین‌المللی تصریح کرد: امیدواریم سال آینده، سالی سرشار از خیروبرکت برای ملت ایران باشد و مردم کشورمان آثار گشایش‌های سیاسی را در کاهش مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها مشاهده کنند.

مطیعی با تأکید بر اهمیت برپایی باشکوه نماز جمعه اظهار کرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است و فرماندهی آن نیز بر عهده امام جمعه قرار دارد.

وی نماز جمعه را »حج فقرا: نامید و افزود: نماز جمعه آیین عبادی، مذهبی و البته سیاسی بوده و صِرف حضور در آن نیز دارای اهمیت فراوانی است؛ چراکه دشمن میزان حضور اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان در نماز جمعه را رصد می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه برخی مذاهب و علمای پیشین، حضور در نماز جمعه را امری واجب دانسته‌اند، گفت: از آنجا که نماز جمعه یکی از مؤثرترین امور عبادی و سیاسی بوده، حضور در میعادگاه‌های نماز جمعه دارای اهمیت فراوانی است.

وی ادامه داد: ائمه جمعه، زمان زیادی را به تنظیم خطبه‌های نماز جمعه اختصاص می‌دهند تا نمازگزاران عزیز از این فرصت، حداکثر بهره و منفعت را ببرند.

مطیعی با تقدیر از تلاش‌های امام جمعه ایوانکی در برگزاری باشکوه نماز جمعه این شهر گفت: همه ما خدمت به مردم استان سمنان و شهر ایوانکی را وظیفه خود می‌دانیم؛ چراکه بر اساس روایات، محبوب‌ترین افراد نزد خداوند متعال سودمندترین آنها برای مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در ایوانکی گفت: یکی از مشکلات مهم بخش ایوانکی، روند تکمیل زیرساخت‌های شهر جدید ایوانکی بوده که با هدف سکونت ده‌ها هزار نفر از جمعیت تهران در این نقطه پیش‌بینی شده است.

مطیعی خاطرنشان کرد: مسؤولان استان سمنان باید رسیدگی سریع به مشکلات مردم ایوانکی را در دستور کار قرار داده و مردم را از اقدامات انجام‌شده مطلع کنند.

به گزارش فارس؛ تعدادی از شهروندان ایوانکی نیز مشکلات و خواسته‌های خود را با نماینده رهبر معظم انقلاب در استان سمنان مطرح کردند که شامل حل مشکل کمبود آب ایوانکی به‌ویژه در بخش کشاورزی و دامداری، ناکافی بودن زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی ایوانکی، تسریع در عملیات احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، تسریع در انتصاب بخشدار ایوانکی، توجه بیشتر مسؤولان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به مسائل و مشکلات مدارس ایوانکی و تسریع در تکمیل پروژه فرهنگسرای ایوانکی بود.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098307