mehrema
05 خرداد 1402 - 09:26

دستور استاندار اردبیل برای برآورد سریع خسارت‌ خشکسالی به عشایر ‌

استاندار اردبیل ‌با اشاره به خسارت‌های واردشده به عشایر استان بر اثر خشک‌سالی، بر برآورد سریع خسارت‌ها و اعلام به سازمان بحران کشور ‌تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل و به نقل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: برنامه عملیاتی و اجرایی برای پیشرفت اقتصادی شهرستان‌ها تدوین می‌شود که هر یک از این برنامه‌ها باید واقع‌گرا و اجرایی باشند که در شورای برنامه‌ریزی مطرح و مبنای اقدامات فرمانداران شهرستان‌ها خواهد بود.

وی افزود: مهم‌ترین برنامه پیشرفت در استان اردبیل، ایجاد زمینه‌ها و زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری بوده و پیشرفت اقتصادی همه شهرستان‌ها از مسائل مهم مورد پیگیری است.

استاندار اردبیل ادامه داد: با توجه به اهمیت جذب اعتبارات مصوب ملی و استانی در شتاب‌بخشی به اجرای پروژه‌ها، استفاده از ظرفیت نمایندگان همراه با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای جذب اعتبارات ابلاغ‌شده تا شهریور مورد تأکید است.

عاملی بیان کرد: تاکنون نزدیک به 60درصد اعتبارات جذب‌شده و اولویت اقدامات اجرایی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و دستگاه‌ها باید پروژه‌های ضروری و دارای درصد بالای پیشرفت فیزیکی را در اولویت قرار دهند.

برآوردخسارت‌خشکسالیبهعشایراردبیلتسریعشود

استاندار اردبیل در جلسه شورای عشایری با اشاره به خسارت‌های واردشده به عشایر استان بر اثر خشک‌سالی، تسریع در برآورد خسارت‌ها و اعلام به سازمان بحران کشور را مورد تأکید قرار داد.

‌عاملی بیان کرد: با توجه به خسارت‌های واردشده به عشایر استان اردبیل بر اثر خشک‌سالی، تسریع در برآورد خسارت‌ها و اعلام به سازمان بحران کشور، مورد تأکید است.

وی افزود: برای مساعدت به عشایری که دچار خسارت شده‌اند، لازم است بانک‌ها نسبت به امهال بدهی بانکی آنان اقدامات لازم را انجام و تسهیلات جدیدی در اختیار آنان قرار دهد.

استاندار اردبیل بیان کرد: برگزاری رویدادگردشگری2023 در استان اردبیل اقدام ویژه‌ای است که عشایر نیز از برگزاری آن استقبال کردند و در این راستا همکاری عشایر و دستگاه‌های اجرایی در اجرای جشنواره کوچ عشایر قابل تقدیر است.

نزدیک‌ترینمکان به عشایرهرمنطقهبرایتوزیعآردانتخابشود

عاملی با اشاره به ارائه خدمات و تأمین نیازمندی عشایر در خصوص آرد، گفت: برای توزیع آرد عشایر، نزدیک‌ترین مکان به عشایر هر منطقه انتخاب شود تا عشایر به راحتی بتوانند آرد سهمیه خود را دریافت کنند.

وی گفت: با توجه به در حال اجرا بودن مجتمع‌های آب‌رسانی به قشلاقات، همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها برای تعیین تکلیف مجتمع‌های آماده تکمیل ضروری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238835