mehrema
27 اسفند 1401 - 16:00

مشارکت۴۲ بازرس در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی جهرم و خفر

جهرم-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی توسط ۴۲ بازرس بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان های جهرم و خفر در قالب چندین تیم های بهداشتی انجام می شود.

محمدجعفر محبی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی که از ۲۴ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در جهرم و خفر آغاز شده تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح نظارت‌های بهداشتی با شدت و حساسیت بیشتری انجام می‌شود، افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی توسط ۴۲ بازرس بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان‌های جهرم و خفر در قالب چندین تیم‌های بهداشتی انجام می‌شود.

محبی تصریح کرد: در این طرح کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای، مراکز عمومی و مراکز خصوصی تهیه و توزیع مواد غذایی حساس از جمله رستوران‌ها، بیرون برها، اغذیه فروشی‌ها، پایانه‌های مسافربری، ساندویچی‌ها، آش فروشی‌ها، قنادی‌ها، نانوایی‌ها و رستوران‌های بین راهی، پمپ بنزین‌ها؛ کارخانجات و اماکن عمومی را با هدف رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، مورد بازدید و قرار می‌دهند.

وی اظهار کرد: در صورت لزوم تیم‌های بازرسی ویژه نیز با همکاری دامپزشکی، اتاق اصناف، تعزیرات، اداره اماکن و شهرداری تشکیل می‌شود.

محبی با اشاره به این که طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف حفظ و ارتقای سلامت مسافران نوروزی و مردم اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: سامانه ۱۹۰ نیز بصورت شبانه روزی برای ثبت گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی فعال است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099150